Blog
Memento mori..
Michał Tyrpa
Michał Tyrpa inicjator akcji "Przypomnijmy o Rotmistrzu" ("Let's Reminisce About Witold Pilecki")
0 obserwujących 377 notek 370145 odsłon
Michał Tyrpa, 30 maja 2013 r.

Przypomnijmy o Rotmistrzu ze Związkiem Podhalan

763 3 0 A A A
Michał Tyrpa, Maciej Motor Grelok, Tadeusz Morawa. Siedziba Związku Podhalan, 29 maja 2013 r.

29 maja 2013 r. Związek Podhalan przystąpił do akcji społecznej „Przypomnijmy o Rotmistrzu” („Let’s Reminisce About Witold Pilecki”). Trzy dni wcześniej w Irlandii odbył się III Bieg „Przypomnijmy o Rotmistrzu”. 28 maja w nowotarskim Miejskim Ośrodku Kultury miało miejsce drugie z kolei „przypominające o Rotmistrzu” spotkanie. Wolontariusze akcji walczą o Skwer Rotmistrza Pileckiego w Zakopanem i Rondo Rotmistrza Pileckiego w Nowym Targu.

12 kwietnia 2013 r. Fundacja Paradis Judaeorum zorganizowała pierwsze „przypominające o Rotmistrzu” spotkanie w stolicy Podhala. 28 maja b.r. – tym razem z inicjatywy Klubu Gazety Polskiej w Nowym Targu – odbyło się spotkanie drugie. Zob. fotogalerię:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10151636798488259.1073741825.300842628258

Trzy lata temu (vide pismo z 6 stycznia 2010 r.) Fundacja Paradis Judaeorum zwróciła się do Związku Podhalan z zaproszeniem do grona instytucjonalnych uczestników akcji społecznej „Przypomnijmy o Rotmistrzu” („Let’s Reminisce About Witold Pilecki”).

29 maja 2013 r. zaproszenie zostało przyjęte. Podczas spotkania w siedzibie Związku Podhalan przy nowotarskim Rynku, mieliśmy okazję porozmawiać prezesem tej najważniejszej organizacji polskich górali m.in. na temat takich cząstkowych inicjatyw w ramach naszej ponad pięcioletniej akcji społecznej, jak:

O SKWER ROTMISTRZA PILECKIEGO W ZAKOPANEM

oraz

O RONDO ROTMISTRZA PILECKIEGO W NOWYM TARGU

W obu przypadkach pan Maciej Motor Grelok obiecał wsparcie. Warto pamiętać, że Związek Podhalan liczy ponad 5 tysięcy członków w Polsce i za granicą.

Na drugim „przypominającym o Rotmistrzu” spotkaniu w Nowym Targu, 28 maja b.r. obecni byli m.in. Tadeusz Morawa z Koła „Niezawisłość” Rady Miasta Nowy Targ oraz Tomasz Filar z Wydziału Gospodarki Gruntami i Planowania Przestrzennego Urzędu Miasta Zakopane.

Obaj panowie obiecali trzymać rękę na pulsie w obu góralskich stolicach. Nie znaczy to przecież, że wolontariusze akcji „Przypomnijmy o Rotmistrzu” („Let’s Reminisce About Witold Pilecki”) nie uczynią co w ich mocy, aby udało się sprawy doprowadzić do szczęśliwego końca.

Zachęcam do aktywności w ramach zlinkowanych wyżej facebookowych wydarzeń.

Zachęcam również do zapoznania się z filmem (i fotogaleriami) z III Biegu „Przypomnijmy o Rotmistrzu” w Republice Irlandii:

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=KS18idP3tMw

Przypomnijmy o Rotmistrzu! Trzeba dać świadectwo..

 

Dokumentacja akcji na stronie:

www.michaltyrpa.blogspot.com

Najświeższe aktualności zawsze na głównym facebookowym profilu akcji:

https://www.facebook.com/pages/Przypomnijmy-o-Rotmistrzu-Lets-Reminisce-About-Witold-Pilecki/300842628258

Zob. także:

http://mementomori.salon24.pl/posts/

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

darmowy hosting obrazków Przypomnijmy o Rotmistrzu / Let's Reminisce About Witold Pilecki on Facebook. Doświadczając kolejnych erupcji Inferno Polonico, przed oczami duszy widzę Witolda Pileckiego, który do nas, wolontariuszy akcji społecznej "Przypomnijmy o Rotmistrzu" ("Let's Reminisce About Witold Pilecki mówi"), mówi:"Z powodu mojego imienia będą was nienawidzić" (Mt 24,9)

Ostatnie notki

Tagi

Tematy w dziale Kultura